KulturaMediaStyl życia

Oszustwa antyimigranckie. Gwałć a Allah cię pobłogosławi

Oszustwa antyimigrandzkie. Gwałty islamistów. Mistyfikacja

Powyższe zdjęcie znalazłem na Facebooku. Aż się zagotowałem. Kto za tym stoi, kto daje na to pieniądze? I do tego już doszło? Już tyle wcześniej podobnych widziałem. A to biała kobieta pobita za zły ubiór. A to porzucone w Grecji przewodniki dla imigrantów kolportowane w krajach islamskich i nawołujące do przybywania do Europy mlekiem i miodem płynącej.

Po chwili jednak ochłonąłem i się zastanowiłem.

Co jest na obrazku? Jakiś kraj, który ma być krajem muzułmańskim. Rysunek nawołuje do gwałtu i Wrzucam na wyszukiwarce google sprawdzanie obrazem. Tysiące odsłon tego i samego zdjęcia bilbordu na stronach o małej wiarygodności lub jakieś demotywatory.

Tylko polskie strony, żadnej anglojęzycznej, czy np. fińskiej, co byłoby uzasadnione, skoro nawołuje się do gwałtów szczególnie w Finlandii. O przepraszam, jak przejdzie się daleko dalej w wyszukiwaniu to też pojawiają się strony z, ale na pierwszy rzut oka mają reputację bardzo niskiej rangi.

Do tego napis. Po angielsku? No tak, żeby Polak mógł zrozumieć, bo jak by napisali po arabsku to nici z całej mistyfikacji.

Gdyby te wszystkie informacje były prawdziwe, to wszystkie szanowane media na pewno rzuciły by się na taki łakomy kąsek.

Od kilku miesięcy w Polsce jakieś siły intensywnie kolportują tony nieprawdziwych wiadomości. Ludzie podnieceni emocjami przestają racjonalnie myśleć. Strony przeważnie nie mają wiarygodnych odnośników, a ich wiarygodność jest wysoce podejrzana. Albo bierze się jakiś prawdziwy fakt, ale tak się go poprzekręca, że ma całkiem inny wydźwięk niż w rzeczywistości.

Tysiące stron internetowych to mistyfikacja. Rzesza ludzi siedzi i dzień w dzień nad tym pracuje, by dezorientować ludzi i kierować na ślepe tory.

Wiem, że w Polsce ludzie z różnych kręgów są zatrudniani, by pisać wszędzie gdzie się da komentarze z hejtami lub opiniami o określonej treści.

Internet przestał być wolny i też trzeba myśleć, a nawet dużo więcej myśleć.

 

Wyzwolony Islam jest OK 🙂 Katolicyzm też 😉

Wyzwolony Islam

Trzeba tylko jeszcze odsłonić twarz, bo bez tego to też słabo

2 komentarze do “Oszustwa antyimigranckie. Gwałć a Allah cię pobłogosławi

 • oj, Kobra, nie zrozumiałeś obrazka? Przecież nikt, NIKT nie uwierzył, że to prawdziwy billboard 🙂
  to raczej dość lekkomyślnie żartobliwy, bądź histerycznie przesadzony (?) komentarz do otaczającej rzeczywistości. tej telewizyjnej.
  niemniej coś jest na rzeczy. That’a a fact 😉

  a internet traktuj drogi autorze jak ścianę, na której każdy może coś namazać 😉

  Odpowiedz
  • Oj nie! Te strony z tym obrazkiem są całkiem poważne. Być może, że przyłapani tłumaczyli by się w ten sposób. A jeśli to jest żart to ja dziękuję za taki żart. I nie uważam, że imigranci są święci ale faktycznie coś się święci

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *