10 umiejętności szczęśliwego człowieka

8.Zdrowy seks

Zdrowy seks

Obok jedzenia, picia i spania jest to podstawowe dążenie człowieka. Jeśli jest blokowane, energia jest stłumiona i przejawiać się zaczyna w „niezdrowych” sposobach życia.

Ale co to jest zdrowy seks? Tyle się mówi o seksie, w mediach go pełno. Wręcz kipi seksem. Lecz obserwacje i statystyki pokazują, że życie seksualne wielu osób jest co najwyżej mierne, a wzorce zdrowej seksualności w ogóle nie istnieją. Przeciętna długość stosunku jest tak krótka, że żadna kobieta nie ma szans nawet na pozory zadowolenia. Przekaz z filmów porno ma się nijak do realiów życia codziennego i oczekiwań kobiet.

Nauka o seksie w zachodnim społeczeństwie ma zaledwie sto lat. I można powiedzieć, że ciągle raczkuje. Więc skąd brać wiedzę? Rewolucja seksualna hipisów jednak zrobiła swoje i dzięki temu jest coraz więcej inspirujących publikacji na ten temat. Jest też wiedza z tradycjami, taka jak taoistyczna seksualność z Chin, czy starohinduska Tantra, którą zgłębiać można na rozmaitych kursach i warsztatach, na których wszyscy ganiają nago i wykrzykują OM. Polecam.

 

 

 

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*